Aktuální cenu domů typu Harmonie a Komfort Vám sdělíme na dotaz, provádíme úpravy rozpočtů na rok 2024. Děkujeme za pochopení.

Základy

Základy

základy rodinného domu na klíč

řez podlahou

  1. plovoucí podlaha/dlažba s kročejovou folií nebo lepidlem
  2. hlazený beton vyztužený plastovými vlákny
  3. topný systém na odrazové folii
  4. 2 x 50mm izolační desky
  5. modifikované asfaltové pásy na asfaltové penetraci
  6. betonová deska 16/20
  7. výztuž z kari sítí
  8. zhutnělé kamenivo

 

 

 

Celý postup provedení prací probíhá kontinuelně, bez přestávek, nejsou li vynuceny počasím, nebo teplotou. Betonáž základové desky při teplotách nad 35°C na přímém slunci a pod hraniční teplotou 0°C na úrovni povrchu pracovní spáry neprovádíme. Základy mají instalován rozvod vody, prostupy pro přívod elektriky a vody, odvětrání radonu, případně přisávání pro krbová kamna. Zdící tvárnice jsou proloženy armovacími dráty, deska železnými sítěmi. Po zalití betonem je deska připravena na penetraci a natavení podkladních asfaltových izolačních pásů.  Základy jsou tímto připraveny na další práce a je možno přistoupit k výrobě a montáži konstrukce. Před montáží konstrukce hrubé stavby je důležité vyrovnat zeminu kolem základů do vzdálenosti 1,5m pro lešení. Současně připravit pracovní plochu pro složení vyrobených konstrukčních dílů, v budoucnu pro skládání materiálu. Plocha má být vysypána kamenivem, aby se materiál neskládal na přímý terén. Přístup ke stavbě v dostatečné šíři pro vjezd zásobovací techniky.

Video „Základy“ najdete i na našem kanálu na Youtube – můžete v nastavení využít HD rozlišení. Pokud se Vám vizualizace líbí, nezapomeňte prosím na „lajk“

Jak stavíme

...a co všechno v domě najdete

Jak stavíme

...a co všechno v domě najdete