Aktuální cenu domů typu Harmonie a Komfort Vám sdělíme na dotaz, provádíme úpravy rozpočtů na rok 2024. Děkujeme za pochopení.

O nás

O nás  – Zelené domky.cz, s.r.o. provádějí výstavbu dřevostaveb od listopadu 2012, kdy se majitelka a současný jediný vlastník společnosti na základě dosavadních zkušeností rozhodla jít vlastní cestou a uplatit svou samostatnou představu o výrobním programu, výrobní technologii a práci s lidmi. Koncem roku 2012 navázala spolupráci s leaderem na trhu materiálů a výrobních postupů v oblasti dřevostaveb a zavedla jeho certifikovaný systém do praxe. Zelené domky.cz vznikly doslova na „zelené louce“. Nemají žádné pobočky, dceřiné společnosti a žádné ekonomické vazby na jiné stavební firmy.

Vlastní výroba probíhá ve výrobní hale nedaleko Zlína v průmyslovém areálu Lípa. Na ploše 700 m2 se z jednotlivých profilů montují stavební díly, ze kterých se poté na místě stavby skládá celý dům. Montáž probíhá na velmi přesném formátovacím stole od firmy Soukup, výrobce strojů a zařízení pro dřevovýrobu.

K výrobě je dodáván polotovar ve formě dřevěného profilu, předem vysušeného do 18% vlhkosti o již připravených délkách. Hala je zateplena a veškerý materiál je skladován zastřešený, včetně již hotových, na expedici čekajících dílů.

Co dál

S výhledem do budoucna počítáme, že více zacílíme na začlenění co největšího objemu ekologických produktů do vlastní stavby. Chceme, abyste o nás slyšeli, že budeme i nadále vytěsňovat rozpouštědla, těkavé látky a výrobky na bázi ropy. Ekologický ale v našem podání neznamená ekonomický. Nikdy jsme neměli v úmyslu v našich domech hledat cesty levných řešení na úkor kvality a životnosti. Nezabýváme se nízkorozpočtovou výstavbou. Naopak se o nás dozvíte, že stavíme  v ČR domy ze skutečného dřeva, s velkým použitím přírodních materiálů a velkého objemu ruční práce. I nadále se budeme vyhýbat izolačním materiálům v konstrukci ve formě PUR pěny, foukaným nesoudržným izolacím ve stropech z recyklátů a hlavně nepohledovým a levným střešním konstrukcím ze sbíjených vazníků.

Jako jedni z mála jsme schopni naše domy projekčně upravovat do podoby na míru, vyhovující uživatelům, případně je přizpůsobovat terénu. Budeme se snažit zvyšovat počet domů, stavěných na zemních vrutech, vyzkoušenou a fungující technologií ideální pro stavby tohoto typu. Námi prezentované a realizované domy jsou v Evropě jedny z nejdražších, cenově nesrovnatelné např. s panelovou, nebo kontejnerovou výstavbou. Víme, že dům postavený námi se bydlícím odmění nesrovnatelnou pohodou, bezproblémovou údržbou a nízkými náklady na provoz.