Aktuální cenu domů typu Harmonie a Komfort Vám sdělíme na dotaz, provádíme úpravy rozpočtů na rok 2024. Děkujeme za pochopení.

Jak stavíme

Celou stavbu provádíme uceleným přehledem po níže uvedených etapách. „Jak stavíme“ si můžete dále podrobněji zobrazit kliknutím na příslušnou dlaždici.

1. Základy jsou v ceně díla. Provádíme je na:

  • zemních vrutech – provedením tahové zkoušky, statickým výpočtem a realizací, spočívající v odstranění ornice, vrtáním vrutů, zhotovením prostupů pro přípojky a zarovnáním terénu mezi vruty
  • základových deskách – formou ztraceného bednění vyhloubením a vybetonováním základu, ztraceným bedněním, instalací odpadů a přípojek včetně radonového odvětrání, výplní z kameniva a následným armováním, poté zalitím betonové desky, povrchově zakončené asfaltovými pásy
  • způsoby provedení se mohou lišit v závislosti na sklonu terénu, jeho složení, přístupu na pozemek a provedených průzkumech na radon a HGP

2. Podlahy

v přízemí se izolují deskami ve dvou vrstvách, přeložených přes sebe. Na deskách je umístěna folie, sloužící jako odrazovým můstek pro tepelný systém, na který se po montáži nanáší speciální „suchá“ betonová směs. Po vyschnutí se povrch začistí a lepí dlažba, nebo položí kročejová vrstva, na kterou se pokládá plovoucí podlaha. Podlaha u patrových domů je montována z dřevěné stropní konstrukce, do kterých se vkládá protihlukový izolační materiál. Na podlahu v patře se poté pokládá izolační deska v jedné vrstvě, dále je skladba stejná, jako u podlahy v přízemí. Strop ve spodním patře je poté zakryt odpruženou stropní konstrukcí s SDK.

 

3. Obvodové stěny,

tzv. vnější plášť tvoří z vnější strany montážní deska, na kterou se montuje standardně kontaktní zateplovací fasádní systém, tvořený tepelnou izolací na niž je nalepena fasádní vyztužovací mřížka, zakončená povrchovou úpravou barvenou omítkou. Vlastní dřevěná konstrukce je vyplněna minerální izolací. Je konstrukčně izolována parotěsnou zábranou tak, aby rámová konstrukce s izolací tvořila samostatně uzavřený prostor, zajištěný proti prostupu vodních par do konstrukce.

 

4. Stěna v interiéru

Vnitřní plášť je jednoduchý konstrukční systém, dřevěný rám s izolací, oboustranně opláštěný SDK.

 

5. Okna

a vstupní dveře dodáváme plastová, ve standardním provedení s trojsklem v bílé barvě. Barevné tónování z vnější nebo vnitřní strany výběrem z mnoha povrchových úprav, stejně jako řešení francouzských oken.

6. Topný systém

zajišťujeme topením v podlaze s regulací teploty v každém okruhu. Instalace rozvodů vody a odpadů provádíme na základě požadavků. Na vyžádání je možné provést speciální výdřevu navíc pro umístění těžších vybavovacích předmětů.

7. Obklady a dlažby dle výběru na základě grafického zpracování po konzultacích v místech Brno, Ostrava, Praha. K dispozici je velký počet vzorkoven hlavních dodavatelů v každém větším městě.

8. Schody, dveře a plovoucí podlahy podle výběru, představa a výběry podrobněji na příslušné stránce jak stavíme – schodiště, dveře a podlahy